علوم پایه

Blue Origin سومین پرواز گردشگری فضایی خود را انجام داد.

بلو اوریجین سومین پرواز گردشگری فضایی خود را به همراه بازیکن سابق فوتبال NFL ، مایکل استراهان  و پنج خدمه دیگر در مأموریت NS-19 موشک نیو شپرد، انجام داد .

این پرتاب در ساعت 9:45 صبح در غرب تگزاس صورت گرفت. مسافران دیگر این پرتاب لورا شپرد چرچلی دختر بزرگ فضانورد مشهور ناسا آلن شپرد، ایوان دیک، عضو مدیریت دیک هولدینگ، دیلن تیلور، مدیر عامل وویجر اسپیس، و اولین پدر و دختر: لین بس (پدر) و کامرون بس (دختر). مسافران این پرتاب بودند.

موشک نیو شپرد شرکت بلو اوریجین به خط کارمان ، نقطه ای که به عنوان شروع فضا در نظر گرفته می شود، خواهد رفت. مسافران می توانند سیاهی فضا و همچنین انحنای زمین را ببینند.

و همچنین میتوانند برای لحظاتی حالت بی وزنی را تجربه کنند. پس از همه اینها، کپسول با کمک چتر نجات به زمین بازمی گردد.

این پرتاب سومین پرواز فضایی انسان توسط Blue Origin و سومین پرتاب در یک سال گذشته است. دومین پرتاب بلو اورجین چهار نفر مسافر با خود داشت که یکی از مسافران جف بزوس، بنیانگذار آمازون و بلو اوریجین بود .

در پرتاب دوم، در اکتبر 2021، ویلیام شتنر، بازیگر «پیشتازان فضا »  ، علاوه بر بنیانگذار مدیتا، گلن دی وریس، شریک DCVC، کریس بوشویزن، و آدری پاورز از شرکت Blue Origin به فضا رسیدند و طبق برنامه‌ریزی شده به سلامت بازگشتند. 

به نظر می رسد که Blue Origin کم کم تعداد افرادی را که می تواند در یک پرواز به فضا بفرستد را افزایش می دهد. پرتاب شش نفر در هر پرواز احتمالاً حاشیه سود آن را بسیار افزایش می دهد، که می تواند به صندلی های مقرون به صرفه تر در سیستم گردشگری فضایی منجر شود.

سوال این جاست که چند نفر حاضر هستند برای گردشگری فضایی با بلیط های هنوز هم گران قیمت اقدام کنند . آیا در ماموریت بعدی Blue Origin جزو مسافران هستید؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا