نوآوری

شکارچی، پهپاد رادارگریز روسیه، برای اولین پرواز خود آماده است.

به گزارش تاس  ، شرکت هواپیمایی یونایتد (UAC)، زیرمجموعه Rostec، شرکت دولتی روسیه که از تولیدات نظامی پشتیبانی می کند، از اولین نمونه پروازی پهپاد رزمی S-70 Okhotnik خود رونمایی کرددر این رونمایی که روز سه شنبه برگزار شد، آلکسی کریوروچکو معاون وزیر دفاع روسیه نیز حضور داشت .

این پهباد اولین بار در سال 2019 به نمایش گذاشته شد و با 20 تن وزن، سنگین‌ترین پهپاد تولید شده محسوب می شد . طول بال‌های این پهباد 45 فوت (19 متر) است، کوچک‌تر از Su-57، که یک هواپیمای جنگنده نسل پنجم به حساب می آید که همزمان با پهباد S-70 طراحی شده است.

اگرچه جزئیاتی از این پرواز منتشر نشده است، اما انتظار می‌رود این پهپاد بردی بیش از 3000 مایل (4800 کیلومتر) داشته باشد در حالی که می‌تواند محموله تسلیحاتی حدود 6 تن را با خود حمل کند. 

به گزارش تاس، این پهپاد همچنین ادعا می‌کند که قادر به شلیک موشک‌های هوا به هوا است و انتظار می‌رود با هواپیمای دو سرنشینه Su-57 به پرواز درآید.

در این گزارش آمده است که خلبان Su-57 چهار فروند از این پهپادها را از کابین خلبان کنترل خواهد کرد که می توانند اهداف هوایی و زمینی را به عنوان بخشی از ” تعامل شبکه محور ” با Su-57 مورد هدف قرار دهند. 

مسکو تایمز گزارش داد که این پهپاد در سال 2019، پروازهای جفتی با Su-57 و همچنین Su-30 SM انجام داده است .

معاون وزیر دفاع کریوروچکو گفت: «پرداخت این پهپاد به معنای پایان مونتاژ این اقلام و تجهیز آن با تمام تجهیزات مورد نیاز داخل هواپیما، مطابق با الزامات هواپیما و انتقال به آزمایش‌های زمینی برای آماده شدن برای اولین پرواز آن است.»

در اوایل ماه اوت، وزیر دفاع  سرگئی شویگو گفته بود که انتظار می رود کار بر روی “شکارچی” تا سال 2022 به پایان برسد و پس از آن ارتش سفارش تحویل این پهپادها را تا سال 2024 خواهد داد. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا