نوآوریحمل و نقل

ایلان ماسک می گوید: اولین کامیون سایبری “مثل خرچنگ” مورب حرکت می کند

طبق گزارشی از Business Insider، نشان می دهد که ایلان ماسک در توییتر خود جزئیات جدیدی در مورد تسلا Cybertruck منتشر کرده است.

در یک سری توییت‌های جدید، مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس اعلام کرد که اولین مدل سایبرتراک با چهار موتور عرضه می‌شود، که با اطلاعاتی که تسلا در رونمایی اولیه این خودرو فاش کرد، تناقض دارد.

هنگامی که تسلا برای اولین بار Cybertruck را در سال 2019 به جهان معرفی کرد، این شرکت ادعا کرد که این وسیله نقلیه با بیش از سه موتور عرضه نخواهد شد.

ماسک در پاسخ به توییتر دیگری گفت: «تولید اولیه نسخه‌های 4 موتوری با کنترل گشتاور واکنش فوق‌العاده سریع هر چرخ خواهد بود. این شرکت تاکنون تنها پیکاپ الکتریکی موجود در بازار ، R1T را عرضه کرده است و دارای چهار موتور است که به آن کمک می کند تا با گشتاور چشمگیر در زمین های ناهموار مقابله کند.

تولید اولیه، نسخه 4 موتوره، با کنترل گشتاور واکنش سریع و مستقل، برای هر چرخ خواهد بود — ایلان ماسک (@elonmusk) 3 دسامبر 2021

رانندگی مثل سخت پوستان

ماسک همچنین اظهار داشت که این چهار موتور با تنظیمات کنترل مستقل به Cybertruck این امکان را می‌دهند که “به صورت مورب مانند خرچنگ حرکت کند” و همچنین با حرکت یک طرف به سمت جلو و دیگری به سمت عقب در محل بچرخد. جنرال موتورز اخیراً با خودروی برقی هامر خود همین قول را داده و اعلام کرده است که از قابلیت “Crab Walk” برخوردار خواهد بود.

همه این‌ها هیجان‌انگیز هستند، اما بالاخره چه زمانی مردم به اولین نسخه Cybertruck دست خواهند یافت؟ شاید تمام این پیش بینی ها تنها به افزایش انتظارات مردم کمک کند زیرا تسلا  با وجود تاخیر در تولید، (که تولید آن را تا سال 2022 عقب انداخته است)، ذخیره قابل توجه بیش از 1.2 میلیون کامیون سایبری به ارزش بیش از 80 میلیارد دلار دارد. ممکن است شاهد از دست دادن مشتریان تسلا در مقابل رقبای خود باشیم. به عنوان مثال، هامر EV تولیدش را این ماه آغاز می کند و همچنین Rivian R1T در سپتامبر 2021 به فروش رسید.

در حالی که نمی‌توانیم تاریخ دقیق عرضه Cybertruck را تضمین کنیم، چیزی که می‌توانیم تضمین کنیم این است که ایلان ماسک تا زمان رسیدن به آن تاریخ به تبلیغات پیکاپ زاویه‌دار EV ادامه می‌دهد – و احتمالاً پس از آن نیز این کار را ادامه خواهد داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا