نوآوریحمل و نقل

جنرال موتور وظیفه تامین فلزات کمیاب برای خودرو های الکتریکی را برعهده خواهد گرفت

همان طوذ که می دانیم دور شدن خودروسازان از سوخت های فسیلی و تولید خودروهای الکتریکی در حال افزایش است.

بر اساس بیانیه مطبوعاتی روز پنجشنبه این خودروساز، جنرال موتورز قراردادی را برای استخراج فلزات کمیاب برای موتورهای خودروهای الکتریکی در آمریکای شمالی امضا کرده است . به وسیله ی MP Materials مستقر در لاس‌وگاس، این خودروساز مجوز تامین فلزات کمیاب، آلیاژ و آهن‌رباهای تمام‌شده برای موتورهای الکتریکی را دریافت می‌کند که برای خط تولید خودروهای تمام الکتریکی آتی جنرال موتورز فوق العاده خواهد بود.

این امر می تواند جنرال موتورز را در موقعیتی سودمند قرار دهد زیرا تجارت بین المللی در میان تیرگی روابط بین المللی با تنگناهای بالقوه دشواری مواجه است.

جنرال موتورز در کالیفرنیا آهنرباهای موتور EV را استخراج خواهد کرد

موتورهای الکتریکی از آهنرباهای دائمی برای تولید نیرو استفاده می کنند که برخی از آنها تقریباً به اندازه یک بسته کارت بازی هستند، اما عموماً از فلزات کمیاب ساخته شده اند. و این آهنرباها برای موتورها برای تبدیل الکتریسیته به حرکت جنبشی بسیار مهم هستند، که به نوبه خود، وسیله نقلیه را نیرو می دهد و به حرکت در می آورد. مشکل این است که بیشتر این آهنرباهای کمیاب از نئودیمیم (NdFeB) ساخته شده اند که تقریباً منحصراً در چین استخراج و پردازش می شود. بدیهی است که تنش ها بین چین و ایالات متحده در حال افزایش است. این بدان معناست که خودروسازان در مورد تامین منابع لازم و منابع کلیدی به یک نقطه ضرورتی نزدیک خواهند شد.

برنامه های جنرال موتورز برای تبدیل شدن به یک شرکت خودروسازی انحصاری الکتریکی تا سال 2040، به این معنی است که باید امکانات و منابع تولید خود را برای ساخت سالانه میلیون ها موتور الکتریکی افزایش دهد.

مدیران این شرکت گفتند که توافق جدید با MP Materials به عنوان یک دستاورد اساسی در مسیر تولید مواد کافی برای ساخت پلت فرم Ultium EV خود تلقی می شود تا اقدامات خودش را با منابع آمریکای شمالی تا سال 2025 انجام دهد.

شیلپان امین، معاون خرید و زنجیره تامین جهانی جنرال موتورز، گفت:” اگر بدانم تقریباً هیچ کارخانه‌ای در ایالات متحده این آهن‌رباها را در مقیاس تولید نمی‌کنند، شوکه می‌شویم. “این امر در شرف تغییر است و ما این منابع را تولید می کنیم.”

جنرال موتورز مجموعه‌ای از باتری‌های برقی و تجهیزات مواد را باز می‌کند

این خودروساز، MP Materials را به دلیل موقعیت ایده آل و توانایی آن در تولید مواد کمیاب خاکی در سطوحی که جنرال موتور برای دهه های آینده ضروری می داند، انتخاب کرد. MP Materials هم مالک و هم دارای یک معدن و تاسیسات فرآوری مواد خاکی کمیاب در Mountain Pass، کالیفرنیا است. مواد استخراج شده در آنجا به یک آلیاژ NdFeB، علاوه بر آهنربایی که در کارخانه تولیدی جدیدی که در فورت ورث، تگزاس در راه است، تبدیل خواهد شد. طبق گزارش The Verge، کارخانه آینده در سال 2024 شروع به کار خواهد کرد و در آن زمان تقریباً “1000 تن آهنربا در سال” تولید خواهد شد . این ماده خاکی بسیار کمیاب می تواند منجر به تولید تقریباً 500000 موتور الکتریکی در هر سال شود.

این امر پس از سایر اعلامیه های اخیر جنرال موتورز، از جمله برنامه هایی برای صرف بیش از 4 میلیارد دلار برای ساخت دو کارخانه باتری، علاوه بر یک کارخانه کاتد، در قاره آمریکای شمالی صورت می گیرد. این شرکت همچنین قراردادی را برای تامین لیتیوم (که برای باتری‌های EV ضروری است) از ذخایری در ایالات متحده منعقد کرده است و یک مرکز تحقیقاتی باتری به مساحت تقریبا 28000 متر مربع در میشیگان ساخته که به توسعه سریع تولید باتری کمک زیادی خواهد کرد. هدف این مرکز تولید باتری های EV با ماندگاری طولانی است .

ما هنوز در مراحل اولیه دور شدن از سوخت های فسیلی هستیم، اما به نظر می رسد جنرال موتورز در مورد تولید خودروهای الکتریکی بسیار جدی است .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا