فرهنگی

ایلان ماسک به عنوان “شخصیت سال” توسط مجله تایم، انتخاب شد

مجله تایم، بنیانگذار و مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس، ایلان ماسک را به عنوان شخصیت سال معرفی کرد .

این انتخاب باعث تعجب کسی نشد، چرا ایلان ماسک تنها با فعالیت در شبکه های اجتماعی خودش و حتی با یک توییت بازار ارزهای دیجیتال را تکان می داد و بخاطر حتی همین دلیل، انتخاب او زیاد تعجب برانگیز نبوده است، و طبق گفته فوربس ، عوامل و دلایلی مثل ثروت هنگفت 265.4 میلیارد دلاری و پرتاب‌های موشکی و ماهواره‌ای موفقیت‌آمیز، انتخاب او را برای شخصیت سال راحت تر کرده است.

این مجله توضیح داد: «برای ایجاد راه‌حل‌هایی و کمک به یک بحران وجودی، برای تجسم احتمالات و خطرات عصر غول‌های فناوری، برای هدایت جسورانه‌ترین و مخرب‌ترین دگرگونی‌های جامعه، ایلان ماسک شخصیت سال ۲۰۲۱ تایم است.»

“ثروتمندترین مرد جهان خانه ندارد و اخیراً ثروت خود را فروخته است. او ماهواره ها را به مدار می اندازد و خورشید را مهار می کند؛ ماشینی که او ساخته خودران است و نیازی به راننده ندارد. با یک تلنگر. در انگشت او، بازار سهام اوج می‌گیرد یا خفه می‌شود. او رویای مریخ را می‌بیند”

تایم همچنین اولیویا رودریگو خواننده و ترانه سرا را به عنوان سرگرم کننده سال و سیمون بایلز را به عنوان ورزشکار سال و “دانشمندان واکسن و معجزه mRNA” را به عنوان قهرمانان سال معرفی کرد. 

این اطلاعیه ها در جریان یک نمایش ویدئویی در یوتیوب منتشر شد. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا