سلامتی

مطالعات اولیه نشان داده که واکسن فایزر احتمالاً در برابر Omicron محافظت می کند

نیویورک تایمز گزارش داد، یک مطالعه مقدماتی که بر روی 12 بیمار صورت گرفته نشان داده است که واکسن فایزر می تواند از آن ها در برابر نوع Omicron محافظت کند. مطالعه انجام شده در آزمایشگاه الکس سیگال در مؤسسه تحقیقات سلامت آفریقا مورد بازبینی همتا نیست.

نوع Omicron با مجموعه گسترده‌ای از جهش‌ها در پروتئین اسپایک آن، تاکنون در 39 کشور و در 20 ایالت متحده آمریکا گزارش داده شده است.  و این بیماری مدتی است که بدون شناسایی در حال گسترش است. این موضوع نگرانی هایی را ایجاد کرده است که آیا Omicron در افراد واکسینه شده نیز پیشرفت می کند یا خیر؟

آزمایشگاه الکس سیگال در دوربان، آفریقای جنوبی طی دو هفته گذشته به طور مداوم برای پاسخ به این سوال تلاش کرده است. مطالعه آنها بر روی 12 شرکت کننده بود که همگی واکسن فایزر را دریافت کرده بودند. با این حال، شش نفر از آنها پس از آلوده شدن به کووید، واکسن را دریافت کردند، در حالی که شش نفر دیگر هرگز به کووید آلوده نشده بودند.

آزمایشگاه سیگال ویروس Omicron را در آزمایشگاه خود رشد داده و سپس آنتی بادی های مشتق شده از شرکت کنندگان را بر ضد آن آزمایش کرد. آن ها دریافتند که آنتی بادی هایی که به خوبی در برابر انواع دیگر ویروس کرونا عمل می کنند، در برابر نوع Omicron عملکرد بسیار ضعیفی دارند. بر اساس گزارش ها، قدرت آنتی بادی، به 1/40 سطح مشاهده شده در انواع قبلی، کاهش یافته است.

با این حال، آنتی‌بادی افرادی که پس از مبتلا شدن به کووید، واکسن دریافت کردند، بهتر عمل کردند و پاسخ‌های بهتری ارائه کردند.

نیویورک تایمز گزارش داد که این موضوع به این دلیل است که افراد آلوده، سطوح بالاتری از آنتی بادی ها را نسبت به افرادی که واکسینه شده اند، اما کووید نگرفته اند، تولید می کنند.

این تیم هنوز این آزمایش را در افرادی که دوز تقویت کننده دریافت کرده اند، انجام نداده است، اما سیگال معتقد است، با سطوح آنتی بادی بالاتر، پاسخی بهتر دریافت خواهد کرد.

سازندگان واکسن هفته گذشته گفته بودندکه، آنها به دو تا سه هفته زمان نیاز دارند تا تعیین کنند که آیا این omicron می تواند در افراد واکسینه شده پیشرفت کند یا خیر؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا