سلامتینوآوری

قطره های چشمی جدید مورد تایید FDA که نیاز به عینک مطالعه را از بین می برد

اگر زیر 65 سال سن دارید، با عینک مطالعه خداحافظی کنید. به گزارش سی بی اس نیوز ، یک قطره چشمی جدید به نام Vuity که در ماه اکتبر(مهر) توسط سازمان غذا و داروی آمریکا تایید شد، می تواند زندگی میلیون ها آمریکایی با تاری دید نزدیک به سن شخص را تغییر دهد.

تاری دید، حدود 128 میلیون شهروند آمریکایی را شامل می شود و این قطره های چشمی برای افراد زیر 65 سال به خوبی جواب می دهد. این قطره چشمی (Vuity )  15 دقیقه اثر خود را می گذارد و 6 تا 10 ساعت ماندگاری دارد.

این قطره از توانایی ذاتی چشم برای کاهش اندازه مردمک چشم استفاده می کند.

جورج وارینگ، محقق اصلی کارآزمایی بالینی Vuity، به CBS گفت: «کاهش اندازه مردمک، عمق میدان یا عمق تمرکز را افزایش می‌دهد و این به شما امکان می‌دهد به طور طبیعی در محدوده‌های مختلف تمرکز کنید .

در این کارآزمایی 750 شرکت کننده که از نتایج راضی بودند مورد آزمایش قرار گرفتند. تونی رایت، یکی از شرکت کنندگان گفت: «این قطره چشم قطعا زندگی ها را تغییر می دهد.

قیمت این قطره چشمی (Vuity ) برای عرضه 30 روزه حدود 80 دلار است. که نه ارزان و نه خیلی گران است.شرکت کننده گان عوارض جانبی مانند سردرد و قرمزی چشم نیز داشتند و به بیماران هشدار داده می شود که هنگام رانندگی در شب یا هنگام انجام فعالیت در شرایط کم نور، از قطره استفاده نکنند.

وارینگ درباره عوارض جانبی آن افزود: «این چیزی است که ما پیش‌بینی می‌کنیم در درازمدت به خوبی تحمل شود، اما در یک ظرفیت رسمی مورد ارزیابی و مطالعه قرار خواهد گرفت».

تا زمان انتشار این مقاله، این دارو تحت پوشش بیمه پزشکی قرار نگرفته است و پزشکان معتقدند که به احتمال زیاد هرگز این اتفاق نخواهد افتاد. عینک مطالعه ارزان تر است  با این حال، این قطره های چشمی متقاضیان زیادی را پیدا خواهند کرد، به خصوص برای سنین 40 تا 55 سال که این قطره در آن ها عملکرد بهتری دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا