فرهنگی

ایلان ماسک دوج کوین را برای خرید خودرو های تسلا می پذیرد.

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس، مدت‌ها از مدافعان دوج کوین بوده است، دوج کوین یک ارز دیجیتال، الهام گرفته از میم‌ها بوده است. او شخصاً همراه با بیت کوین و اتر روی آن سرمایه گذاری کرده است و حتی گفته بود که دوج کوین را بهترین ارز دیجیتال برای استفاده در تجارت می داند.

اکنون، ماسک روز سه‌شنبه توییتی منتشر کرد که تسلا برخی از کالاهای خود را به‌صورت آزمایشی با دوج کوین قابل خرید خواهد بود و در ادامه گفت «ببینم که چگونه پیش می‌رود».

قیمت دوج کوین در عرض چند دقیقه پس از اعلام جدید ماسک تا 25 درصد افزایش یافت و بار دیگر ثابت کرد که او چگونه می تواند بازارها را تنها با یک توییت به حرکت درآورد.

پدر دوج کوین

در این مرحله، ماسک به طور گسترده به عنوان مدیرعامل غیررسمی دوج کوین در نظر گرفته می‌شود و او، در پیشبرد  این ارز به قیمت بالای 0.7376 دلار نقش اساسی داشته است.

با این حال، از زمانی که آلتکوین در ماه می به بالاترین حد خود رسیده است، شاهد افت سریع نیز بوده، و حتی فشارهای سخت ماسک به بهبود این ارز کمکی نکرده است، حداقل پیش از این مورد گفته های ایلان ماسک تاثیری بر بهبود قیمت این ارز نداشته و اگرچه، قیمتش با اوج فاصله زیادی دارد.

اوایل این هفته، ماسک به عنوان شخصیت سال مجله تایم انتخاب شد و او در مصاحبه ای اظهار داشت که دوج کوین به عنوان روش پرداخت، بهتر از بیت کوین عمل می کند زیرا می تواند حجم تراکنش های بالاتری را مدیریت کند و عرضه مشخصی ندارد.

ماسک به تایم گفت: اساساً بیت کوین جایگزین خوبی برای ارز معاملاتی نیست ، دوج کوین برای تراکنش ها مناسب تر است.

طبق آخرین اعلامیه او، می تواند به این معنا باشد که او قصد دارد ارزهای دیجیتال را به عنوان پرداخت برای وسایل نقلیه الکتریکی بپذیرد. تسلا قبلاً این کار را با بیت کوین انجام داده بود اما اوایل سال جاری اعلام کرد که به دلیل نگرانی در مورد تأثیرات زیست محیطی آن، تصمیم خود را در این مورد لغو می کند.

با این حال، او همچنین اعلام کرده است که اگر بخش عمده استخراج بیت کوین سبز شود، در نهایت گزینه پرداخت بیت کوین را مجدداً معرفی خواهد کرد .

تا آن زمان، شاهداین خواهیم بود که کالاهای تسلا از پوشاک و سگک کمربند گرفته تا مدل‌های کوچک وسایل نقلیه آن با دوج کوین فروخته می‌شوند، که احتمالاً به لطف حمایت قوی ماسک در رسانه‌های اجتماعی، این ارز دیجیتال مبتنی بر میم را به یکی از ارزهای دیجیتال با عملکرد بالا در آینده تبدیل خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا