فرهنگی

بیت کوین از سرکوب گسترده این رمزارز توسط دولت چین، جان سالم به در برد

گزارشی از CoinDesk نشان می‌دهد، هش‌ریت بیت‌کوین، که وظیفه آن اندازه گیری قدرت محاسباتی جهانی استخراج بیت‌کوین است، استخراج بیتکوین تقریباً به سطحی که در ماه قبل از سرکوب این صنعت از سوی دولت چین بود، بهبود یافته است .

در میان افزایش توجه جهانی به ارزهای دیجیتال، چین استخراج بیت کوین را در ماه مه ممنوع کرد و موسسات مالی را از فعال کردن تراکنش‌های رمزنگاری منع کرد. کمی بعد هند نیز اعلام کرد که مالکیت، تجارت و استخراج ارز دیجیتال را ممنوع می کند .

چین در آن زمان رهبر جهانی استخراج بیت کوین بود زیرا 71 درصد از هش ریت در سراسر جهان را به خود اختصاص داده بود. طبق گزارش BTC.com ، با توقف فعالیت ماینرهای چینی ، هش ریت جهانی بین ماه می(اردیبهشت) تا ژوئن(خرداد) تقریباً به نصف کاهش یافت.

بر اساس گزارشات اعلام شده در ماه ژوئن، سرکوب چین منجر به ” مهاجرت بزرگ ” به کشورهای همسایه مانند قزاقستان شد.

 اکنون، طبق گزارش‌های جدید، به لطف عملیات‌های جدید گسترده در آمریکای شمالی و همچنین مهاجرت ماینرها از چین، هش‌ریت‌ها در حال حاضر به سطوح قبل از ماه می رسیده است.

هش ریت بیت کوین ممکن است به زودی به بالاترین حد خود برسد

بر اساس گزارش BTC.com، هش ریت طی سه روز گذشته به طور متوسط ​​182.83 اگزاهش در ثانیه بوده است که نزدیک به اوج خود در ماه می 190.55 EH/s است. ادی وانگ، محقق ارشد OKLink، به CoinDesk گفته که احتمالاً به زودی نرخ‌ها بالاتر از سطوح قبل از ماه مه خواهند رسید.

وانگ گفت: قطعاً به نظر می رسد که هش ریت قبل از سال جدید به بالاترین حد خود خواهد رسید. “مگر اینکه مدت کوتاهی پس از تعدیل سختی بعدی، فروش بی‌رحمانه بیت‌کوین دیگری را دریافت کنیم.”

بسیاری از نام‌های بزرگ مانند اسپیس ایکس و ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، در ماه‌های اخیر از استفاده از ارزهای دیجیتال به عنوان ابزاری غیرمتمرکز برای انجام تراکنش‌ها حمایت کرده‌اند. در واقع، تسلا در فوریه سال جاری ۱.۵ میلیارد دلار در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کرد که منجر به افزایش سرمایه‌گذاری‌های جهانی کریپتو شد.

با این حال، خودروساز EV بعداً تصمیم خود را مبنی بر مجاز کردن تراکنش‌های ارزهای دیجیتال با اشاره به تأثیر صنعت بر محیط‌ زیست انجام داد.

این اقدام تا حد زیادی به تجزیه و تحلیل دانشگاه کمبریج در اوایل سال جاری مربوط می شود که گفته بود: بیت کوین نسبت به کل کشورها از جمله آرژانتین، هلند و امارات متحده عربی برق بیشتری مصرف می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا