نوآوریحمل و نقل

جدید ترین رباتی که دارای چرخ هایی برای پا است و 90 دقیقه راه می رود

ربات سوئیس مایل که با نام ANYmal نیز شناخته می شود، می تواند روی پاهای چهار چرخ خود راه برود، غلت بزند یا بایستد.

ANYmal  برای اولین بار توسط ANYbotics ساخته شد. این ربات در سال 2018 در یکی از بزرگترین سکوهای مبدل دریایی جهان در دریای شمال آزمایش شد و با چهار پایه خود بسیار فوق العاده بود.

با این حال، این ربات زمانی که پایه‌های آن با چرخ‌ بهبود یافت، کارآمدتر و جالب‌تر شد و آن را قادر ساخت تا غلت بخورد و به فواصل طولانی تری برسد.

آخرین نسخه ANYmal که دارای حرکات پیچیده تری مانند خزیدن و ایستادن است، توسط شرکت Swiss-Mile (دانشگاه تحقیقاتی دولتی سوئیس ETH Zurich) توسعه داده شده است .

این ربات می‌تواند با چرخ‌های موتوری خود بر روی اکثر سطوح صاف مانند کف‌ها و پیاده‌روها غلت بزند و به سرعت 22 کیلومتر در ساعت برسد. پایه های خم شونده آن هنگام پایین آمدن از پله ها به عنوان ضربه گیر نیز عمل می کنند.

ANYmal می‌تواند چرخ‌های متصل شده به پاهایش را قفل کند و در صورت نیاز راه برود. می‌تواند با غلتیدن روی پایه‌های عقب خود بایستد و با تجزیه و تحلیل داده‌های واحدهای اندازه‌گیری اینرسی و اندازه‌گیری‌های 16 موتور خود، تعادل خود را حفظ کند.

با ترکیبی از دوربین‌ها، GPS و حسگرهای LiDAR (تشخیص نور و محدوده) ، ANYmal می‌تواند بر هر مانعی غلبه کند و در محیط‌های داخلی و خارجی شهری حرکت کند و همچنین حداکثر (50 کیلوگرم) بار را بر پشت خود حمل کند. این ربات می تواند بایستد، بسته ها را با استفاده از پاهای جلویی خود به عنوان بازو گرفته و به تنهایی در محفظه مورد نظر خود قرار دهد.

این ربات تقریباً در سه ساعت کاملاً شارژ می شود و مدت زمان کار آن 90 دقیقه است. ANYmal با حسگرهای حرارتی، صوتی و نوری خود می تواند به عنوان یک ربات نظارتی در مقیاس بزرگ نیز مورد استفاده قرار گیرد و توانایی تشخیص تغییرات در محیط با مقایسه داده های زنده با وضعیت از پیش نقشه برداری شده محیط را دارد.

 این شرکت قصد دارد با این ربات خودران به کاهش انتشار CO2 کمک کند. انتظار می‌رود که ANYmal در سال آینده به بازار عرضه شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا