فرهنگی

سهامداران آمازون خواهان یک حسابرسی برای آشکارسازی شرایط کاری هستند

در سال 2018، آمازون برای نظارت بر روی حرکات دست کارمندان خود حق امتیاز استفاده از مچ بندی را به دست آورد تا بتواند یکی از شیوه های نظارتی خود را بر روی مجموعه اش پیاده کند.

از آن زمان آمازون بار ها مورد انتقاد قرار گرفت که این شرکت به مسائل ایمنی و سلامت مربوط به کارگران اهمیت نمی دهد و اینکه شرکت از رانندگان خود خواسته برنامه های ایمنی را برای سریع تر رساندن محموله ها در ماشین خودشان غیر فعال کنند و دوربین های نظارتی ای را در ون های رانندگان نصب کرده اند.

 در سپتامبر 2021، قانون جدیدی  در کالیفرنیا به اجرا در آمد تا سعی کند تا حدی به این وضعیت نظم دهد، که شرکت را موظف کرد نحوه انجام الگوریتم‌هایش در مورد نظارت کارگران را افشا کند.

به گزارش The Verge ، اکنون، گروهی از سهامداران آمازون قطعنامه ای را ارائه کرده اند و از هیئت مدیره درخواست کرده اند که یک حسابرسی مستقل در مورد بهداشت و ایمنی محل کار در این شرکت انجام دهند .

“ایمن ترین مکان زمین برای کار”

در قطعنامه سهامداران آمده است: «از آنجایی که آمازون تلاش می‌کند تا «ایمن‌ترین مکان زمین برای کار» باشد، بررسی رویه‌هایی، لازم است که شرکت را به یک رهبر در آسیب‌های محل کار و هدفی برای انتقاد و مقررات تبدیل کرده است. با توجه به نظارت و سهمیه‌های بهره‌وری مرتبط با میزان بالای جراحات، ما از آمازون می‌خواهیم تا یک ممیزی مستقل از این اقدامات را انجام دهد.»

مری بث گالاگر، مدیر مشارکت در Domini Impact Investments، به The Verge  گفت که بسیاری از حوادث “سوالات مهمی را برانگیخته اند و قانونگذاران و مردم را مورد بررسی قرار داده اند.”

ممیزی برای ارزیابی اینکه چگونه معیارهای بهره وری کارکنان و نظارت مداوم به یک محیط کاری و فرهنگ ناامن و ناپایدار کمک می کند. فقط می توان امیدوار بود که این ممیزی اوضاع را تغییر دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا