نوآوری

ربات انسان نمایی که به لطف جت‌پک‌ های Iron-Man به زودی پرواز می‌کند.

بخش روباتیک در موسسه ایتالیایی فناوری (IIT) jetpack که به طور کامل تمرکز خودش را بر روی ربات انسان نما خود را به نام iRonCub قرار داده است، یک گزارش از IEEE این موضوع را به خوبی نشان می دهد.

پروازهای آزمایشی مواد منفجره

ربات iRonCub در همان پیکربندی طراحی جت پک معروف Iron Man مانند صنایع گرانش ، مجهز به چهار موتور جت بود که به آن توانایی پرواز می داد. آزمایش‌ها در حال انجام است، اما، تیم IIT در برخی مواقع برای جلوگیری از اشتعال و حتی انفجار ربات خود به دلیل خروج آتش از اگزوز موتورها تلاش هایی انجام داده است.

طبق آخرین نتایج منتشر شده در شماره ژانویه از  IEEE رباتیک. آن‌ها نشان می‌دهد که یکی از جدیدترین افزوده‌های تیم به این ربات، یک جفت شلوار ضد شعله نقره‌ای رنگ است که باعث می شود این ماشین ، قبل از رسیدن به هر نوع ارتفاع پروازی دچار خودسوزی نشود.

ربات های پرنده می توانند به پرواز انسان کمک کنند

iRonCub تنها ربات انسان نما نیست که در ماه های اخیر برای پرواز ساخته شده . در ماه اکتبر نیز ، دانشمندان کالتک تصاویری از پرواز ربات دوپا ، برقراری تعادل روی طناب محکم و اسکیت بورد به لطف دو روتور هواپیمای بدون سرنشین را فاش کردند .

ممکن است از خود بپرسید که مثلاً یک ربات انسان نمای پرنده از یک پهپاد چه استفاده ای ممکن است داشته باشد.  دانیل Pucci، به عنوان رئیس آزمایشگاه مصنوعی و مکانیکی اطلاعات IEEE گفت: “من واقعا معتقدم که رباتیک انسان نما می تواند به عنوان یک بستر تست برای اسکلت خارجی پرواز برای انسان استفاده شود. داستان موفقیت اخیر ریچارد براونینگ امکان‌سنجی مهندسی این اسکلت‌های بیرونی را نشان می‌دهد. با این حال، سفر پیش روی ما هنوز طولانی است و ما می‌توانیم از روبات‌های انسان‌نمای پرنده برای تقویت این سفر و اجتناب از آزمایش‌های زیاد روی انسان‌ها استفاده کنیم.”

بنابراین یکی از دلایل اصلی برای کمک به توسعه جت پک های آینده با یک ربات انسان نما است. Pucci همچنین بیان می کند که iRonCub پرنده می تواند برای توسعه یک چارچوب کنترل کلی برای ربات های انسان نما پرنده استفاده شود. قدم بعدی در حال حاضر، برای پوچی و تیمش، انجام یک پرواز کنترل شده از iRonCub است. بیایید امیدوار باشیم، آن شلوارهای ضد شعله کار خود را انجام می دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا