نوآوریاختراعاتمقالات

13 مورد از عجیب ترین نوآوری ها و اختراعات در نمایشگاه CES 2022

برخی از جالب‌ترین و عجیب‌ترین فناوری‌های جهان بار دیگر در CES 2022 گرد هم آمده‌اند . در حالی که رویداد دیجیتالی سال گذشته شاهد MOFLIN، حیوان خانگی هوش مصنوعی و “حمام سکون” بود، امسال محصول دیگری از محصولات واقعاً عجیب و غیرمعمول ارائه شد. اگرچه برخی از اینها به زودی برای خرید در دسترس خواهند بود، برخی دیگر خیر و مشخص نیست کی در دسترس مصرف کنندگان قرار خواهد گرفت.

عجیب ترین فناوری ها در نمایشگاه CES 2022 کدامند؟

در اینجا برخی از عجیب ترین نوآوری های CES امسال را مشاهده می کنید. برخی از آنها برای اولین بار عرضه شده اند، در حالی که برخی دیگر از سال گذشته با این حال امیدواریم که با گذشت 365 روز از معرفی آنها، وضعیت آنها بهبود پیدا کرده باشد.

اما تمام نوآوری های عجیب فقط در ces وجود ندارد و ما در سال گذشته شاهد اختراعات عجیب دیگری هم بودیم که در فهرست ces گنجانده نشده است.

1. آمیگامی، یادآور حس گاز گرفتن یک کودک

رباتی که مانند کودک انگشت انسان را گاز می گیرد

اول از همه، یکی از عجیب‌ترین محصولات در نمایشگاه CES 2022 را معرفی میکنیم. استارت‌آپ روباتیک Yukai Engineering مستقر در توکیو از Amagami Ham Ham(نام اختراع) خود رونمایی کرد.

بله درست حدس زدید این ربات جوری طراحی شده که حس گاز گرفتن نوزاد و یا حیوانات خانگی را تداعی کند. این ربات از یک الگوریتم ویژه ، “HAMgorithm” استفاده می کند.

2. کوچکترین آزمایشگاه جهان، اکنون در دستان شماست

تصویر دستگاهی به عنوان کوچکترین آزمایشگاه جهان

Fluigent، پیشرو در میکروفلوئیدیک ، از OMI، به عنوان کوچکترین آزمایشگاه جهان در نمایشگاه CES 2022 پرده برداری کرد. OMI می تواند اندام های زنده مانند پوست، ریه ها یا حتی مغز را الگو برداری کند. این آزمایشگاه کوچکتر از یک جعبه کفش است و زیست شناسی را از طریق اندام روی تراشه برای پیش بینی پاسخ انسان تقلید می کند.

مدل‌های آزمایشگاهی که توسط OMI فعال شده‌اند، می‌توانند پیشرفت‌های قابل توجهی در درک پیری، توانایی شخصی‌سازی درمان‌ها، توسعه داروها و مطالعه بیماری‌های عفونی ارائه دهند. به گزارش Oakland News Now ، آزمایش‌ها ساده، خودکار و قابل اعتماد هستند – و همچنین می‌توانند نیاز به آزمایش روی حیوانات را به شدت کاهش دهند .

Fluigent’s OMI یکی از اولین پلتفرم‌های خودکار مدل‌سازی اندام‌های انسان بر روی تراشه‌ای برای آزمایش، آزمایشگاهی داروها، سموم و درمان است. همچنین می‌تواند به دانشمندان کمک کند تا مدل‌سازی بهتری از اندام‌های انسان ایجاد کند و امکان کشت سلول‌ها را در شرایط نزدیک به محیط in vivo فراهم کند. که به نوبه خود ارزیابی و پیش بینی دقیق تری از پاسخ های واقعی انسان ارائه می دهد.

این شرکت ادعا می کند که OMI یک گام جلوتر در میکروسیالات است و همچنین انجام تحقیقات بالینی را بسیار سریعتر، ارزان تر و با کارایی بالاتر را ممکن می سازد.

3. نمایشگر سه بعدی هشدارهای مورد نیاز راننده

نمایشگر 3 بعدی فرمان داخل خودرو

استارت‌آپ فناوری نانو ژاپنی (Imuzack) نمونه اولیه ای از سیستم نمایشگری را توسعه داده است که می تواند هشدارهای لازم برای راننده به حالت سه بعدی از روی فرمان بیرون بیاید و در هوا شناور شود. آن قدر نزدیک به شما قرار می گیرد که نیازی به عینک ندارید.

به منظور ایجاد توهم هولوگرافی،  خودروسازان باید یک صفحه نمایش 2.8 اینچی را با میکرولنز ایموزاک در بالای فرمان تعبیه کنند. به گزارش سازنده، امکانات استفاده از آن بی پایان است و محدود به وسایل نقلیه نمی شود. روزی ممکن است تصاویر سه بعدی شناور در هوا را در مکان هایی مانند خیابان، آسانسور، دستگاه های خودپرداز و یا هر جای دیگر ببینیم.

4. سامسونگ از ریموت جمع آوری انرژی خود رونمایی کرد!

ریموت سامسونگ

سال گذشته، سامسونگ یک کنترل از راه دور تلویزیون را معرفی کرد که می‌توان آن را با استفاده از نور داخلی یا نور فضای باز، با استفاده از USB شارژ کرددر آن زمان، این نوآوری “اولین نوآوری در نوع خود” برای این برند بود.

در نمایشگاه CES امسال، سامسونگ یک پله بالاتر رفت و از کنترل Eco Remote رونمایی کرد که می‌تواند با جمع آوری انرژی حاصل از فرکانس‌های رادیویی تولید شده توسط دستگاه‌های دیگر خانه شما، مانند روترهای Wi-Fi، خود را شارژ کند.

این دستگاه، فرکانس های رادیویی را جمع‌آوری می‌کند و آن را از طریق یک تراشه مدیریت توان به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کند. تا کنترل از راه دور مجددا شارژ شود. سال گذشته، سامسونگ گفته بود که کنترل از راه دور خورشیدی باعث جلوگیری از اتلاف 99 میلیون باتری قلمی در طول هفت سال می شود.

5. گوشی هوشمند شما بالاخره استراق سمع را متوقف خواهد کرد

دستگاه متوقف کننده استراق سمع گوشی

Pozio Cradle، یک مسدود کننده استراق سمع است که شارژ بی سیم را هم برای گوشی های هوشمند شما فراهم می کند. این دستگاه اکنون برای سفارش در دسترس است. اولین شارژر تلفن جهان که از استراق سمع جلوگیری می کند در نمایشگاه CES 2022 به نمایش گذاشته شد.

دیو نیکل مدیر عامل پوزیو می گوید: اگر گوشی های انسان یک شخص بودند آنگا از تمام اطلاعات شخصی شما با خبر می شدند و اگر این اطلاعات به دست افراد نادرست بیفتد، مشکل ساز خواهد بود. ما اولین شارژر تلفن بی‌سیم را ارائه کرده ایم که گوشی‌های هوشمند را تا زمانی که بخواهیم از شنیدن صدایمان جلوگیری می‌کند.»

Pozio از شنیدن مکالمات خصوصی در دستگاه‌های هوشمند جلوگیری کند. می توانید گوشی هوشمند را در Pozio Cradle قرار دهید تا گوشی را شارژ کنید و بلافاصله شروع به محافظت از حریم خصوصی کاربر نیز می کند.

6. رباتی برای نوازش

Maicat یک گربه ربات خودگردان زیبا و تعاملی با هوش مصنوعی است که تجربیات همدلانه و شخصی سازی شده ای را برای کاربر ایجاد می کند.

کنترل خودکار و فناوری هوش مصنوعی ربات را قادر می سازد تا محیط خود را درک کرده و با آن سازگار شود. در عین حال، حسگرهای غیرفعال و فعال آن برای آنالیز و عملکرد در خانه پشتیبانی می‌کنند و امکان ادغام آسان با سایر فناوری‌های خانه هوشمند را از طریق برنامه‌های جانبی فراهم می‌کند. در واقع Maicat بیش از یک گربه ربات است که می تواند مرکز خانه هوشمند شما نیز باشد.

7. مشکلات خودتان را خروپف کنید

Motion Pillow 3 از مکانیزم خواب برای مقابله با خروپف استفاده می کند، یک مشکل خروپف کردن افراد در خواب که اسایش را از سایر افرادی که می خواهند در شب استراحت کنند هم گرفته.

Motion Pillow که در رویدادهای قبلی CES معرفی شد، با Motion Pillow 3 بازگشته و این بار فناوری پیشرفته هوش مصنوعی را در خود جای داده است.

این بالش دارای یک سیستم حرکتی هوش مصنوعی است که مجهز به حسگر صوتی است تا صداها و الگوهای منحصر به فرد خروپف هر فرد را یاد بگیرد.

هنگامی که سیستم هوش مصنوعی صدای خروپف شما را تشخیص داد، Motion Pillow از طریق سنسور فشار هوا، موقعیت سر شما را مشخص می کند. سپس یکی از چهار کیسه هوای کوچک به آرامی باد می‌شود تا سر شما را به پهلو بچرخاند و راه‌های هوایی شما را باز کند تا خروپف کاهش یا متوقف شود. هنگامی که خروپف متوقف شد، کیسه هوا به حالت اولیه خود باز می گردد.

همچنین یک سیستم ردیابی خواب وجود دارد که الگوها و روند خواب شما را با یک برنامه همراه برای تجزیه و تحلیل داده ها نظارت می کند. این به درک بهتری از عادات خواب و به طور کلی الگوهای خواب شما کمک می کند .

8. قلاده ای برای مشخص کردن خط قرمز های سگ

سگی که یک قلاده هوشمند دارد و کنار صاحبش نشسته

لوازم جانبی  Wagz Tagz ، روشی نوآورانه برای اینکه سگ شما بداند که نباید در کجا باشد، حتی زمانی که در خانه نیستید تا او را ادب کنید.

در حالی که یک حیوان خانگی می تواند بهترین دوست ما باشد، این بدان معنا نیست که ما می خواهیم وقتی ما در خانه یا مکان مورد نظر نیستیم، روی تخت بخوابد یا از کاسه توالت آب بنوشد.

قلاده سگ هوشمند Freedom ، یک راه بی ضرر برای جلوگیری از ورود سگ شما به مکان هایی است که نباید در آن باشد، در حالی که به او اجازه می دهید در خانه یا حیاط شما تردد کند.

در واقع  Wagz Tagz مانند یک مانع نامرئی عمل می کند. فقط قلاده سگ هوشمند Freedom را به گردن سگ خود ببندید، سپس برچسب را در جایی که نمی خواهید سگ شما آنجا باشد قرار دهید. هنگامی که  قلاده به برچسب نزدیک شود، یک تصحیح یا ضربه آرام به سگ وارد می شود تا او را از آن محل دور کند.

گزینه های تصحیح شامل ارتعاشات، نشانه های شنیداری و صدا است. و به طور همزمان، اخطاری در تلفن خود دریافت می کنید مبنی بر اینکه سگ شما اقدام به رفتار نادرست کرده است.

Wagz گفت که راه اندازی این قلاده ساده است و با دستگاه های اندروید و iOS کار می کند. شما می توانید مرز برچسب ها تا قلاده را از حدود 1 متر تا 4.5 متر تنظیم کنید. این مرز در واقع همان محدوده ای است که شما تعیین می کنید تا سگ به مکان مورد نظر، نتواند نزدیک شود. و با گرفتن یک قلاده چندین سگ را مدیریت کنید.

9. اسباب بازی سنتی ژاپنی به نام دنداما

تصویری از سه عدد dendama اسباب بازی سنتی ژاپنی

نسل جدید از اسباب‌بازی سنتی ژاپنی Dendama، توسط شرکت Axell عرضه شده است. دارای سه نوع حسگر است که به لطف برنامه همراه، می‌توانند چندین ترفند را تشخیص دهند.

شما می توانید با اتصال دنداما خود با “برنامه دندما” رایگان از طریق بلوتوث از بازی ها و محتوای انحصاری مختلف لذت ببرید .

10.  زیبایی شناسی، فناوری محور و بی صدا.

پلتفرم mui

Mui Lab Inc یک استارت آپ اینترنت اشیا مبتنی بر کیوتو، یک رابط بصری آرام و جدیدی را معرفی کرده است که با الکسا کار می کند. در واقع سیستمی است که نویز و پیچیدگی را از انبوه اطلاعات دریافتی فیلتر می کند و داده ها را فقط به چیزی که با یک صفحه نمایش مینیمالیستی مناسب است کاهش می دهد.

هنگامی که کاربران با الکسا صحبت می کنند، این رابط دستورات صوتی آنها (مثلا تنظیم تایمر) را به صورت بی صدا از طریق یک نمایشگر بصری مینیمال اجرا می کند و کنترل لمسی (مثلاً یک نوار کنترل) را فراهم می کند تا به کاربران اجازه دهد از کمک های فناوری در یک آرام و کاملاً جدید لذت ببرند.

این   تخته mui بر روی “  پلتفرم جدید mui ” ساخته شده است که برنده جایزه نوآوری CES 2022 در رده خانه های هوشمند شد.

ما فناوری های آینده را به سمت تطبیق رفتار های طبیعی انسان ها با محیط تصور می کنیم. در واقع کاربران نیازی ندارند تا عادت های خود را با نیاز های دستگاه ها انطباق بدهند و فناوری های جدید با رفتار های نزدیک به انسان زندگی را برای کاربران راحت تر می کند. و این آینده است.

11.  نوری برای شناسایی وضعیت شما

یک لامپ هوشمند

Sengled از لامپ هوشمند خود با فناوری رادار و ناظر بر سلامت انسان رونمایی کرده است. از مزایای آن می توان به ردیابی خواب و همچنین اندازه گیری های بیومتریک مانند ضربان قلب، دمای بدن و سایر علائم حیاتی اشاره کرد.

این لامپ هوشمند از رادار موج پیوسته مدوله‌شده با فرکانس (FMCW) به همراه الگوریتم‌های پیشرفته هوش مصنوعی اختصاصی Sengled برای کمک به کاربران برای نظارت بر آمار سلامت در هنگام روشنایی اتاق استفاده می‌کند.

لامپ می تواند به تنهایی کار کند، یا  می توان چندین لامپ را از طریق شبکه مش بلوتوث متصل کرد تا یک نقشه مجازی ایجاد کند که می تواند به تشخیص رفتار انسان کمک کند. حتی می تواند تعیین کند که آیا فردی درون اتاق  افتاده است یا خیر(منظور حالت دراز کشیده و حالت مرگ) این روش برای افرادی که تنها زندگی می کنند خیلی مفید خواهد بود.

12. پوشیدنی برای کمک به مشکلات زود انزالی در مردان

تکنولوژی پوشیدنی جلوگیری از زودانزالی در مردان

Morari Medical یک بار دیگر دستگاه جنسی خود به نام “Mor” را به نمایش گذاشته است که به توقف انزال زودرس و بهبود عملکرد جنسی مردان کمک می کند.

این اختراع هنوز در مرحله نمونه اولیه است. این پچ پوشیدنی به گونه ای طراحی شده است که در حین مقاربت بین بیضه و مقعد قرار گیرد. با فشار دادن یک دکمه بر روی یک برنامه تلفن هوشمند، که توسط کاربر یا شریک زندگی او کنترل می شود، می تواند میل به انزال را از بین ببرد و عملکرد جنسی را بهبود بخشد.

جف بنت، مدیرعامل و بنیانگذار Morari Medical که این پچ را تولید کرده است، گفت: “PE یا زود انزالی شایع ترین اختلال عملکرد جنسی مردان است و 30 درصد از مردان آن را تجربه می کنند. این فناوری قرار است به میلیون‌ها مرد کمک کند تا لذت، افزایش عزت نفس و زندگی جنسی سالم و رضایت‌بخشی داشته باشند.»

Morari Medical قصد دارد MOR را در سال 2023 عرضه کند، اما هنوز قیمت آن را اعلام نکرده است.

13. دستگاهی عجیب که به دنیا اجازه می دهد تا آنچه را که شما می بینید، ببیند

یک دستگاه گردنی برای پخش زنده و تماس ویدیویی

Linklet یک دستگاه گردن پوش برای پخش زنده و تماس ویدیویی است که می تواند با سیستم کنفرانس ویدیویی هماهنگ شود و به دیگران آنچه را که شما می بینید نیز نشان دهد.

رابط کاربری سبک وزن و هندزفری به افراد در دو طرف صفحه اجازه می‌دهد تا «در دید اول شخص با هم تعامل داشته باشند».

می توانید از آن برای ضبط در حین آشپزی استفاده کنید، از یک متخصص راه دور برای مشکلی در خانه خود کمک بگیرید یا به شخصی یک گشت و گذار در خانه مجازی هندزفری بدهید.

این دستگاه از Zoom/Microsoft Teams پشتیبانی می کند و می تواند به راحتی به سیستم های ویدئو کنفرانس متصل شود. از آنجایی که دارای یک رابط تخصصی است، نیازی به عملیات پیچیده ندارد و حتی افراد بی تجربه هم می توانند بلافاصله از آن استفاده کنند.

بر اساس طراحی ارگونومیک، وزن این دستگاه در سرتا سر بدن توزیع می شود، بنابراین هنگام پوشیدن آن هیچ بار فیزیکی احساس نخواهید کرد. این دستگاه شامل یک دوربین با عملکرد بالا با زاویه فوق عریض 4K و 5 میکروفون برای صدای واضح است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا